پاسپورت دومینیکا چیست؟

کشور مشترک المنافع دومینیکا به معنای واقعی کلمه یکی از زیباترین کشورهای حوزه دریای کارائیب است که مانند بهشتی واقعی شما را با تعداد زیادی از ساحل‌ها، جنگل‌های زیبا و رویایی و چشمه‌های آب گرم و جذابیت‌های متنوع روبه‌رو می‌کند؛ کشوری جزیره‌ای و ایده‌آل که می‌تواند اقامت دومینیکا و تابعیتی ارزشمند را برای شما به ارمغان بیاورد.

اخذ حق شهروندی و پاسپورت دومینیکا تعریف جدید و دلپذیری از زندگی را به شما و اعضای خانواده‌تان معرفی می‌کند و مزایایی فراتر از آزادی سفر به تعداد زیادی از کشورهای دنیا را در اختیار شما قرار می‌دهد.

روشی که هیچگونه زحمتی برای شما و اعضای خانواده به همراه ندارد و تنها داشتن سرمایه معادل قیمت پاسپورت دومینیکا به شما اجازه دریافت حق شهروندی و تابعیت ارزشمند این کشور را می‌دهد.

بنا بر اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت visa index، دومینیکا پاسپورت، دارای رنکینگ 34 برترین پاسپورت‌های دنیا است و طبق جدیدترین به روزرسانی‌ها، امکان سفر آزادانه و بدون ویزا به بیش از 140 کشور دنیا را به شما می‌دهد.

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که پاسپورت دومینیکا چیست و حتی شاید آن را با پاسپورت جمهوری دومینیکن DOMINICAN REPUBLIC اشتباه بگیرید، در جواب باید بگوییم که دومینیکا پاسپورت همانند گذرنامه ایرانی، مدرکی مهم برای سفرهای برون مرزی و بین‌المللی است، با این تفاوت که اعتبار ۱۰ ساله دارد و قدرت بسیار بیشتری از لحاظ آزادی سفر در مقیاس جهانی دارد.

جمهوری دومینکن کشوری در بخش شرقی جزیره هیسپانیولا در دریای کارائیب است که کاملاً با دومینیکا متفاوت است و از نگاه وب‌سایت passportindex، در رنکینگ 78 جهان بعد از کشورهایی نظیر لسوتو و آذربایجان قرار گرفته و آزادی سفر بسیار محدودتری به نسبت پاسپورت دومینیکا دارد.

از این رو، به هیچ وجه این طور فکر نکنید که دومینیکا پاسپورت با گذرنامه دومینیکن یکسان است و از قدرت و مزایای مشترکی برای شما و اعضای خانواده برخوردار است؛ چون این طور نیست!

به طور دقیق، اخذ پاسپورت دومینیکا به شما اجازه سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور دنیا را می‌دهد.

یعنی با داشتن پاسپورت دومینیکا شما این امکان را دارید تا بدون ویزا و یا به صورت ویزای فرودگاهی یا الکترونیکی به کشورهایی نظیر چین، سنگاپور، روسیه، کره جنوبی و تمامی کشورهای اتحادیه اروپا سفر کنید.

طبق اطلاعات مطلب مدارک لازم برای پاسپورت در سال ۱۴۰۱ ، قدرت و اعتبار گذرنامه ایرانی در مقایسه با دومینیکا پاسپورت قابل قیاس نیست و از رنکینگ بسیار کمتری در مقیاس جهانی برخوردار است.

با اخذ پاسپورت دومینیکا باز هم ملزم هستید تا برای سفر به 90 کشور دنیا مثل استرالیا و یا ایالات متحده آمریکا ویزا دریافت کنید؛ اما آزادی سفر فوق‌العاده دومینیکا پاسپورت ، آزادی سفر مثال زدنی را در سراسر جهان برای شما به همراه خواهد داشت.

با سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت دومینیکا، شما می‌توانید علاوه بر تابعیت و اقامت دومینیکا از مزایای متعدد زیر بهره‌مند شوید:

 • روند کوتاه‌مدت اخذ پاسپورت دومینیکا
 • امکان سفر بدون نیاز به ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور در دنیا
 • امکان اخذ پاسپورت دومینیکا و حق شهروندی برای اعضای خانواده
 • برخورداری از امتیاز و منافع مشترک و معادل با شهروندان انگلیسی
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در کشور دومینیکا
 • برخورداری از تجارت معاف از حقوق گمرکی در حوزه کارائیب
 • داشتن دو تابعیت و پاسپورت به صورت همزمان ( پاسپورت ایرانی و دومینیکا پاسپورت)
 • امکان انتقال مزایای حق شهروندی و دومینیکا پاسپورت به نسل‌های بعدی خانواده
 • عدم اخذ مالیات بر سرمایه، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا سود سرمایه
 • مادام‌العمر بودن شرایط ارائه شده (تابعیت و اقامت دومینیکا)
 • متکی بودن واحد پول دومینیکا به دلار آمریکا (فراهم کردن اطمینان و ثبات در معاملات ارزی)

روند دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا

به طور کلی، روند دریافت حق شهروندی، تابعیت و دریافت پاسپورت دومینیکا به شرح زیر است:

 • تکمیل فرم‌ها و مدارک مورد نیاز درخواست تابعیت و اقامت دومینیکا
 • ارزیابی شرایط و مدارک متقاضی توسط کارشناسان سایرو
 • ارسال درخواست متقاضی دومینیکا پاسپورت و همراهان احتمالی
 • بررسی شرایط درخواست متقاضی توسط دولت دومینیکا
 • ارزیابی نهایی درخواست و ارسال به دپارتمان دارایی و شهروندی دومینیکا
 • دریافت نامه تائیدیه
 • واریز مبلغ نهایی به حساب دولتی دومینیکا
 • صدور گواهی تابعیت و شهروندی و اقامت دومینیکا
 • بخش نهایی پروسه: درخواست دومینیکا پاسپورت برای متقاضی اصلی و همراهان واجد شرایط
 • شما این امکان را دارید تا جهت کسب جزئیات و اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ پاسپورت دومینیکا با کارشناسان ما در موسسه سایرو تماس بگیرید.

مزایای پاسپورت دومینیکا

از سال ۱۹۹۳ میلادی کشور دومینیکا “برنامه شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری” را راه اندازی کرده است که به افراد و خانواده‌ متقاضی این اجازه را می‌دهد تا در ازای کمک به آینده و اقتصاد این کشور از مزایای شهروندی و دریافت پاسپورت دومینیکا بهره مند شوند.
این برنامه در قانون کشور به ثبت رسیده و توسط دولت دومینیکا و واحد سرمایه‌گذاری اداره می‌شود و به شهروندان سراسر جهان این امکان را می‌دهد تا در ازای مشارکت در برنامه‌ دونیشن دومینیکا از امنیت و آزادی موجود در یک کشور قوی و پایدار برخوردار شوند.

از مزایای شهروندی و اخذ پاسپورت دومینیکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • چارچوب قانونی و دارای پشتوانه و برخورداری از شرایط کامل شهروندی
 • سفر بدون نیاز به ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور دنیا
 • داشتن زندگی منعطف، فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کارآفرینی
 • دارای زبان رسمی انگلیسی
 • دستیابی آسان به پاسپورت دومینیکا
 • امکان داشتن تجارتی بین‌المللی
 • تضمین آینده تحصیلی فرزندان متقاضی
 • نبود الزام به سفر و حضور دائمی و یا اقامت اجباری فرد در دومینیکا
 • امنیت مالی بالا

اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا

برای به دست آوردن شهروندی و اقامت دومینیکا، روش اخذ پاسپورت دومینیکا در اختیار شما قرار دارد که در ادامه به توضیح جزئیات آن می‌پردازیم.

این امکان برای شهروندان خارجی وجود دارد تا با شرکت در روش دونیشن ، در یک بازه زمانی 8 الی 10 ماهه از مزایای حق شهروندی، تابعیت بی قید و شرط و پاسپورت دومینیکا برای خود و اعضای خانواده برخوردار شوند.

مشارکت در صندوق اقتصادی دومینیکا یا Donation

این گزینه یک مشارکت یکباره، غیر قابل برگشت و استرداد به دولت کشور دومینیکا است که با نام دونیشن شناخته‌ می‌شود. از این نوع مشارکت به عنوان کمک بلاعوض به دولت نیز یاد می‌شود که در ازای این نقش کمکی، دولت به شما اجازه دریافت حق شهروندی، اقامت دومینیکا و پاسپورت دومینیکا را می‌دهد.

در گذشته مشارکت دونیشن Donation باعث شده تا دومینیکا بتواند از انجمنهای خود در پروژه‌های زیر بنایی کلیدی حمایت کند و این کشور جزیره‌ای را در مسیر ثبات بیشتری قرار دهد.

برای کدام یک از اعضای خانواده میتوانیم پاسپورت دومینیکا بگیریم؟

یکی از مزایای قابل توجه اخذ تابعیت و اقامت دومینیکا این است که اعضای خانواده شما طبق شرایط زیر، امکان دریافت حق شهروندی و دومینیکا پاسپورت را دارند و می‌توانند از مزایای داشتن دو تابعیت به طور همزمان و آزادی سفر فوق‌العاده بهره‌مند شوند:

همسر
فرزندان متقاضی زیر 16 سال متقاضی اصلی و یا همسر
مدارک موجه دریافت پشتیبانی مالی قابل توجه از سوی والدین فرزندان 16 تا 30 سال متقاضی اصلی و یا همسر
دریافت پشتیبانی مالی قابل توجه از سوی متقاضی و یا همسر والدین، پدربزرگ و مادربزرگ متقاضی و همسر
مجرد و بدون فرزند
داشتن رضایت‌نامه از والدین

شما این امکان را دارید تا با  اخذ تابعیت و اقامت دومینیکا ، تمامی اعضای خانواده خود را نیز در این برنامه اقامتی سهیم کرده و شرایط دریافت حق شهروندی و پاسپورت دومینیکا را برای آنها فراهم کنید.

مروری بر روش‌ و شرایط دریافت تابعیت دومینیکا

شما می‌توانید به راحتی و در مدت زمانی کوتاه، از حق شهروندی و پاسپورت دومینیکا برخوردار گردید و علاوه بر فرصت حضور در یکی از زیباترین و امن‌ترین کشورهای ساحلی دنیا، از مزیت سفر بدون ویزا با (فرم توافقنامه ETIAS) و یا ویزای فرودگاهی به کشورهای معتبری چون اسپانیا، روسیه، پرتغال، نروژ، ایتالیا و آلمان، نهایت استفاده را ببرید.

در حقیقت شما نیاز به هیچ نوع شرایط خاصی ندارید و تنها کافیست تا قیمت پاسپورت دومینیکا را پرداخت کنید تا مزایای ویژه این کشور شامل حال شما و عزیزانتان شود.

؛این در حالی است که امکان همراهی هسر و فرزندان تا حداکثر 30 سال (غیرمتاهل) در کشور دومینیکا وجود دارد و برای تمامی اعضای خانواده حق شهروندی، تابعیت و دومینیکا پاسپورت صادر می‌شود.

الزامی به حضور دائمی و فیزیکی شما در این کشور وجود ندارد؛ سطح تحصیلات، زبان و تجربه کاری شما در این پروسه اهمیت خاصی نداشته و هیچ‌گونه سختی پروسه اخذ ویزا شامل حال متقاضی اخذ پاسپورت دومینیکا و اقامت دومینیکا نمی‌شود.

شما می‌توانید از مزایای معافیت مالیاتی در این کشور استفاده کنید و با داشتن دو پاسپورت دومینیکا و ایران به صورت همزمان، سطح پیشرفته‌ای از تجارت و آزادی در سفر را در سراسر دنیا تجربه کنید.

اگر تمایل دارید تا در مورد طرح حق شهروندی و پاسپورت دومینیکا اطلاعات بیشتری کسب کرده و در این طرح اقتصادی شرکت کنید، تنها کافیست با موسسه سایرو تماس بگیرید و از مشاوره و خدمات تخصصی کارشناسان ما در این زمینه برخوردار شوید.

اخذ حق شهروندی و پاسپورت دومینیکا نوید یک زندگی راحت و آینده‌ای درخشان را به شما و فرزندانتان می‌دهد.