معرفی

اگر مایل به رزرو وقت سفارت انگلیس در تهران و اخذ ویزای انگلیس در یکی از شعبات وی اف اس در ایران، امارات و یا ترکیه هستید، با سایرو همراه شوید.

سفارت انگلیس در تهران

به عنوان یک ایرانی شما نیاز دارید تا برای دریافت یکی از انواع ویزای انگلیس نسبت به تعیین وقت سفارت انگلستان در تهران -ایران و یا سایر کشورهای همسایه اقدام کنید.

در پی وقایع سال ۲۰۱۱ و تعطیلی موقت سفارت انگلستان در تهران، متقاضیان ایرانی ویزای انگلیس با مشکلات بسیاری برای تعیین وقت سفارت و طی کردن سایر مراحل اخذ ویزای انگلیس روبرو بودند و میبایست از خارج از کشور امور مربوط به دریافت ویزا را پیگیری می‌کردند.

اما پس از آغاز به کار مجدد سفارت انگلیس ، این امکان برای متقاضیان ایرانی به وجود آمده که امور مربوط به رزرو وقت سفارت انگلیس، انگشت‌نگاری بیومتریک و تحویل مدارک ویزا را به طور کامل در داخل کشور انجام دهند.

این در حالی است که برخی از متقاضیان خدمات سفارت انگلیس شانس پذیرش درخواست ویزا انگلیس در سفارت‌های خارج از کشور را بیشتر دانسته و به همین خاطر مایل به رزرو وقت سفارت و اپلای ویزا از سفارت انگلیس در کشورهای همسایه نظیر ترکیه و یا امارات هستند.

برای رزرو وقت سفارت انگلیس در تهران و یا سایر کشورهای همسایه، باید به این نکته توجه داشته باشید که روند درخواست وقت سفارت انگلیس در تهران vfs و یا سایر شعبات کارگزاری ویزا به گونه‌ای است که باید پیش از هر اقدامی فرم درخواست ویزای انگلیس در وب‌سایت رسمی GOV.UK تکمیل شود.

این بدین معنی است که اخذ وقت سفارت به صورت تکی در وب‌سایت وی اف اس گلوبال ممکن نبوده و ابتدا باید امور اولیه در وب‌سایت مهاجرت و شهروندی دولت انگلیس انجام گردد. جزئیاتی که در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

مراحل تعیین وقت سفارت انگلیس

طبق اطلاعات ارائه شده در وب‌سایت رسمی vfs global، چنانچه تا به حال برای اپلای ویزای انگلیس اقدام نکرده‌اید، باید به وب‌سایت رسمی سفارت بریتانیا، مراجعه کرده و نوع ویزای درخواستی و مدارک مورد نیاز را برای تکمیل درخواست خود تعیین کنید.

متقاضیان تعیین وقت سفارت انگلیس باید پس از تکمیل فرم و ثبت درخواست خود نسبت به تعیین وقت سفارت اقدام کنند که شامل مراحل زیر می‌شود:

 • انتخاب ویزای مورد نظر
 • ایجاد حساب کاربری انحصاری
 • تکمیل فرم درخواست ویزای انگلیس
 • تعیین محل برای انگشت‌نگاری بیومتریک (وی اف اس تهران و یا سایر شعبات)
 • تعیین وقت سفارت انگلیس
 • پرداخت هزینه ارزی وقت سفارت

با تکمیل مراحل اولیه (ایجاد حساب کاربری، تکمیل فرم درخواست ویزا و پرداخت هزینه ویزای انگلیس)، شما به وب‌سایت کارگزاری وقت سفارت انگلیس در تهران و یا هر یک از مراکزی که خودتان مایل هستید، ارجاع داده می‌شوید.

متقاضیان محترم باید پس از تعیین وقت سفارت انگلیس در تهران vfs ، در روز مقرر برای انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک در مرکز کارگزاری ویزا حضور پیدا کنند.

باید به این موضوع توجه داشته باشید که از زمان تکمیل امور اولیه و الزامی ویزا در وب‌سایت GOV.UK تا هنگام حضور فیزیکی در یکی از مراکز کارگزاری وی اف اس و انجام انگشت‌نگاری و عکس بیومتریک، شما به مدت 240 روز کاری مهلت دارید.

به طور معمول انگشت نگاری و عکس‌برداری (بیومتریک) در مرکز وی اف اس (به نیابت از سفارت انگلستان در تهران) حدود 10 تا 20 دقیقه زمان برده و باید به همراه این امور مدارک ویزا نیز به افسر پرونده ارائه گردد.

این احتمال وجود دارد که به دلیل شلوغی و تعداد بالای درخواست متقاضیان ایرانی، رزرو وقت سفارت انگلستان در تهران با تاخیر روبرو شود، از این رو شما این امکان را دارید تا با استفاده از خدمات تخصصی موسسه مهاجرتی سایرو، برای خدمات ویزا و رزرو وقت سفارت انگلیس در کشورهای دیگری مثل ترکیه و یا امارات اقدام نمایید.

همچنین در صورت عدم حضور فرد در روز مقرر، درخواست ویزای انگلیس وی به طور خودکار از فهرست بررسی خارج خواهد شد و فرد باید برای یک وقت سفارت انگلیس دیگر اقدام کند.

مدارک تعیین وقت سفارت انگلیس

 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • فرم تکمیل شده درخواست وقت سفارت به زبان فارسی
 • رسید پرداخت هزینه ویزای انگلیس
 • ووچر هتل محل اقامت در انگلیس و رزرو بلیط رفت و برگشت
 • فایل اسکن دعوت‌نامه انگلیس(در صورت داشتن دعوتنامه)
 • مدارک هویتی دعوت کننده (در صورت داشتن دعوتنامه)

مدارک اخذ ویزای توریستی انگلیس

با حضور در سفارت انگلیس در تهران (وی اف اس گلوبال) و یا هر یک از کشورهای ترکیه و امارات، باید علاوه بر انجام مراحل انگشت نگاری و عکس بیومتریک، مدارک زیر را به همراه داشته و ضمن احراز هویت، مراحل بعدی را طی کنید:

 • اصل پاسپورت فعلی با حداقل 6 ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت‌های قبلی و کپی از تمامی صفحات گذرنامه – حتماً گذرنامه شما یک صفحه ی کاملاً خالی داشته باشد
 • فرم آنلاین تکمیل شده درخواست ویزای انگلیس به همراه برگه تاییدیه وقت سفارت انگلستان در تهران یا سایر شعبات
 • 2 قطعه عکس 3.5*4.5
 • اصل و یا کپی دعوت‌نامه معتبر یا رزرو هتل در انگلستان
 • اصل و ترجمه رسمی سند ازدواج (در صورت تاهل)
 • اصل و ترجمه رسمی شناسنامه
 • اصل و ترجمه رسمی کارت ملی
 • اصل و ترجمه رسمی کارت معافیت یا پایان خدمت
 • اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوطه (گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و این که آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر، جواز کسب، پروانه فعالیت، کارت بازرگانی، لیست بیمه 6 ماه آخر، برگه مالیاتی پرداخت شده، کارت پرسنلی، حکم کارگزینی، حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی، پروانه مطب، کارت مهندسی، کارت دانشجویی و …)
 • رزرو بلیط هواپیما به مقصد انگلستان
 • مدارک میزبان در انگلستان (دعوت‌نامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت‌کننده، پرینت حساب بانکی، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درآمد، فیش حقوقی، سند ملکی محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه، آخرین برگه مالیاتی پرداخت شده، قبوض پرداختی از قبیل آب، برق، گاز و …)
 • اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به لاتین برای سه ماه گذشته، سپرده‌های بانکی و …
 • اصل نامه تمکن مالی حساب شخصی و جاری به لاتین، سپرده های بانکی و …
 • برای مدیران و سهامداران، اصل ریز پرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای شش ماه گذشته
 • ترجمه رسمی (توسط دارالترجمه) برای تمامی مدارک فوق کافیست و نیازی به مهر دادگستری و تایید امور خارجه نیست
 • تمامی مدارک باید در سایز A4 ارائه شوند
 • به مدارک نباید هیچ گونه منگنه، گیره و یا سوزنی وصل باشد

فرم درخواست تعیین وقت سفارت انگلستان

نخستین گام برای ثبت درخواست تعیین وقت سفارت انگلیس ، تکمیل فرم مربوط به آن است. شما می‌توانید این فرم را از طریق لینک زیر دریافت کنید:

فرم فارسی درخواست وقت سفارت انگلیس دانلود

مدت زمان تعیین وقت سفارت

عموماً مدت زمان رزرو وقت سفارت انگلیس در تهران vfs و یا سایر شعبات این کارگزاری در کشورهای همسایه با ایران قابل پیش‌بینی نبوده و در هر زمان از سال متغیر است.

در واقع به دلیل ترافیک بالای متقاضیان متقاضی دریافت ویزای انگلیس، بیشتر اوقات هیچ زمان خالی در جدول زمان‌بندی دیده نمی‌شود. وقت سفارت انگلیس به صورت هفتگی آپدیت می‌شود و اگر کمی خوش‌شانس باشید، شاید بتوانید زمان مناسب را برای خود رزرو کنید.

شما همچنین این امکان را دارید تا از خدمات تخصصی اپلای ویزا و وقت سفارت انگلیس موسسه مهاجرتی سایرو استفاده کرده و از نزدیک‌ترین و مناسب‌ترین زمان جهت انجام انگشت نگاری و ارائه مدارک به سفارت انگلستان استفاده نمایید.

تعیین وقت سفارت انگلیس با سایرو

موسسه مهاجرتی سایرو با بهره‌مندی از کادری مجرب و زیرساخت‌هایی نظیر دفاتر برون مرزی و پروازهای اختصاصی، امکان ارائه بهترین خدمات رزرو وقت سفارت انگلیس در تهران و اپلای ویزا را دارد.

در حال حاضر موسسه مهاجرتی سایرو انواع خدمات ویزای انگلیس، تکمیل فرم درخواست، رزرو وقت سفارت انگلیس و پیکاپ ویزای این کشور معتبر را در شعبات کارگزاری وی اف اس ایران و شعبات برون‌مرزی آنکارا، استانبول، دبی و ابوظبی ارائه می‌دهد.

وقت سفارت انگلیس در تهران

اگر مایل هستید تا همانند تعداد زیادی از متقاضیان ایرانی از خدمات اپلای ویزا و وقت سفارت انگلیس در تهران vfs استفاده کنید، دیگر نیازی به خرید بلیط پرواز و رزرو هتل برای سفر برون مرزی و انجام انگشت نگاری و عکس بیومتریک نخواهید داشت.

به طور معمول، با رزرو وقت سفارت انگلستان در تهران و مراجعه به مرکز وی اف اس، باید در موعد مقرر، مراحل انگشت نگاری و عکس بیومتریک و تحویل مدارک ویزا را انجام داده و در نهایت منتظر ارزیابی و دریافت جواب از سوی کنسولگری کشور انگلستان باشید.

مدت زمان تقریبی ارزیابی و بررسی انواع پرونده‌ها بین 3 تا 7 هفته کاری زمان می‌برد، اما ممکن است بنابر شرایط متقاضی و یا نوع ویزا، زمان دریافت نتیجه ویزا بیشتر از این مقدار باشد.

وقت سفارت انگلیس در ترکیه

در صورتی که تحت هر شرایطی مایل باشید تا به جای سفارت انگلستان در تهران ، وقت سفارت یکی دیگر از شعبات وی اف اس در کشورهای همسایه ایران مثل ترکیه و شهرهایی نظیر آنکارا و یا استانبول را رزرو کنید، ملزم به دریافت برگه عبور از سفارت ایران در ترکیه خواهید بود و حتماً باید 2 روز کاری در آنکارا یا استانبول حضور داشته باشید تا برای شما برگه عبور صادر گردد.

همانند روند وقت سفارت انگلیس در تهران vfs ، هزینه پرداختی ارزی شما به وب‌سایت سفارت این کشور شامل هزینه انگشت نگاری بیومتریک نیز می‌شود.

؛بر همین اساس، دیگر در زمان حضور در محل وی اف اس، نیازی به پرداخت مبلغی به صورت مجزا نخواهید بود. البته در صورتی که خواهان استفاده از گزینه‌های مضاعف و یا به اصطلاح پریموم vfs مثل اسکن مدارک، تکمیل فرم درخواست و یا موارد این چنینی باشید، ملزم به پرداخت هزینه مجزا خواهید بود.

وقت سفارت انگلیس در امارات

اگر متقاضی در زمان ثبت نام آنلاین و تعیین وقت سفارت انگلیس کشور امارات (دبی یا ابوظبی) را به عنوان محل مورد نظر خود انتخاب کرده باشد، به دلیل عدم امکان صدور برگه عبور در کشور امارات، متقاضیانی که به این کشور مراجعه می‌کنند باید تا زمان صدور نتیجه ویزا یعنی 15 روز کاری (معادل 20 تا 25 روز در تقویم) در امارات حضور داشته باشند.

البته سرویس‌های ویژه‌ای در زمان تعیین وقت سفارت انگلیس در کشورهای ترکیه و امارات در نظر گرفته شده است تا مدت زمان پاسخ‌دهی به درخواست ویزای این کشور را کاهش دهد. این سرویس‌ها عبارتند از:

 • سرویس Priority برای وقت سفارت انگلیس

با خرید سرویس Priority نتیجه ویزا طی 5 تا 8 روز کاری صادر می‌شود. هزینه این سرویس 301 دلار بوده و باید نقداً در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. این سرویس برای متقاضیانی که برای تعیین وقت سفارت انگلیس به کشور ترکیه مراجعه می‌کنند نیز در دسترس بوده و باید پیش از انگشت نگاری به صورت آنلاین برای سرویس Priority درخواست ارائه شود. هزینه این سرویس برای کشور ترکیه 220پوند اعلام شده است.

 • سرویس Super Priority برای وقت سفارت انگلیس

با خرید سرویس Super Priority برای سفارت انگلیس، نتیجه ویزا ظرف ۲۴ ساعت صادر خواهد شد. هزینه این سرویس 1307دلار است که باید به طور نقدی در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. هزینه سرویس Super Priority در ترکیه 956پوند است.

استفاده از این سرویس در حال حاضر فقط برای متقاضیانی که اقامت امارات و ترکیه را داشته باشند مقدور بوده و دیگر متقاضیان ایرانیانی نمی‌توانند از این سرویس استفاده کنند.

 • سرویس Passport Pass Back برای وقت سفارت انگلیس

هزینه این سرویس که مبلغ 88.49 دلار است باید به صورت نقدی در مرکز ویزای دبی یا ابوظبی پرداخت شود. با خرید این سرویس، گذرنامه در همان روز انگشت‌نگاری به شما باز می گردد و امکان بازگشت به ایران را درهمان روز خواهید داشت.

نتیجه ویزای شما پس از ۱۵ روز کاری (معادل 20 تا 25 روز در تقویم) صادر خواهد شد و کنسولگری به شما اطلاع می‌دهد تا به امارات بازگشته و گذرنامه خود را به سفارت انگلیس تحویل دهید. با تحویل گذرنامه، نتیجه ویزا طی یک یا دو هفته کاری به شما ارائه می‌گردد. توجه داشته باشید که برای مرحله دوم به جای سفر دوباره به امارات و یا ترکیه می‌توانید از سرویس پیکاپ موسسه مهاجرتی سایرو استفاده کنید.

لازم به ذکر است که متقاضیان وقت سفارت انگلیس کارگزاری ترکیه نیز می‌توانند با درخواست حضوری از سرویس Passport Pass Back استفاده کنند. هزینه این سرویس برای کشور ترکیه 400 لیر در نظر گرفته شده است.

پیکاپ ویزای انگلیس

در پایان مبحث وقت سفارت انگلیس بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که خدمات پیکاپ ویزای انگلیس توسط موسسه مهاجرتی سایرو در کشورهای ترکیه، امارات و ارمنستان ارائه می‌گردد.

در صورت درخواست پیکاپ ویزا از آنکارا یا استانبول، هزینه‌های اشاره شده برای وقت سفارت انگلیس شامل ۲۰ دلار تخفیف و برای ترجمه رسمی مدارک نیز ۱۰ دلار تخفیف دیگر شامل حال شما خواهد شد.